Eksplozja w fabryce. Zginął kapitan Sparty Tworóg. „Dla Ciebie będziemy walczyć o ten awans”

fot. Pixabay, Facebook
W wyniku wczorajszego wypadku na terenie zakładu produkcyjnego Nitroerg w Krupskim Młynie dwóch pracowników poniosło śmierć. Odeszli od nas koledzy w wieku 32 i 43 lat, mieszkańcy powiatów tarnogórskiego i lublinieckiego. Obaj pracowali w naszej firmie od kilku lat – poinformowała spółka na swoim profilu w mediach społecznościowych. 
W wyniku eksplozji w fabryce materiałów wybuchowych dwie osoby poniosły śmierć. Jedną z nich jest piłkarz Krzysztof Fuchs, który był kapitanem Sparty Tworóg i wiceprezesem klubu. Miał 32 lata.
„Na naszych nowych szalikach mamy wypisane hasło: „byliśmy, jesteśmy, będziemy”. Krzysiu, Ty też byłeś, mimo wszystko nadal jesteś i wierzymy, że będziesz z nami dalej. Pozostaniesz w naszej pamięci jako kapitan, który zawsze dawał z siebie wszystko i chciał żeby inni też dawali wszystko. Dla Ciebie będziemy walczyć o ten awans, którego tak chciałeś i dążyłeś jako zawodnik, kapitan i wiceprezes „Sparty”. Do zobaczenia na innych boiskach i kibicuj nam” – napisali koledzy z drużyny.
Facebook/Sparta Tworóg

Żałoba w gminie 

Wójt gminy Krupski Młyn ogłosił żałobę, która potrwa do 18 lutego. „W związku z tragiczną śmiercią dwóch pracowników zakładu NITROERG S.A. w Krupskim Młynie, Wójt Gminy ogłasza żałobę do dnia 18 lutego” – czytamy na profilu magistratu.

źródło: Facebook/Sparta Tworóg