Franciszek Paśmionka nie żyje. Były prezes miejskich spółek zmarł w wieku 69 lat

fot. Pixabay

„Z wielkim żalem i poczuciem niepowetowanej straty przyjęliśmy wiadomość o tym, że odszedł od nas Franciszek Paśmionka” – poinformował w środę na Facebooku tarnogórski magistrat. 

Franciszek Paśmionka był wiceburmistrzem Miasteczka Śląskiego oraz wieloletnim naczelnikiem wydziału inwestycji i remontów w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach. Przez ostatnie lata pełnił funkcję prezesa Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (MTBS), zarządzał miejską spółką ZNT oraz był również przewodniczącym rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Veolia (PWiK). Zmarł w wieku 69 lat.

„Franku, współpracowaliśmy blisko kilkanaście ostatnich lat. Teraz dotarliśmy do kresu wspólnego działania. Na zawsze pozostaniesz jednak naszym przyjacielem” – napisali samorządowcy.

W sierpniu 2022 roku odbyła się gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. Wydarzenie zostało zorganizowane w Pałacu w Rybnej. Podczas gali wręczono nagrody m.in. dla najbardziej zasłużonych osób w regionie. Medal 100-lecia Odzyskanej Niepodległości otrzymał m.in. Franciszek Paśmionka.

fot. UM Tarnowskie Góry

źródło: UM Tarnowskie Góry, tarnogorski
Oprac. Redakcja