Gliwice. Wszedł do sklepu w masce klauna. Ekspedientka myślała, że to żart

fot. KMP Gliwice, Pixabay

21-letni mężczyzna w masce klauna napadł na ekspedientkę. W pierwszej chwili kobieta myślała, że to żart. Wtedy „klaun” wyciągnął nóż i zażądał gotówki. Przebieraniec został już zatrzymany przez gliwicką policję. 

Do zdarzenia doszło we wtorek w Gliwicach. „Do jednego ze sklepów spożywczych w dzielnicy Zatorze wszedł mężczyzna w masce klauna, kobieta sądziła, że to żart. Sytuacja stała się poważna, gdy trzymając w ręku nóż, zażądał gotówki. W obawie o własne życie oddała mu część utargu, po czym sprawca uciekł” – relacjonuje gliwicka policja.

Wezwano policję 

Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania.  „Kilka minut później policjanci namierzyli sprawcę. Niespełna kilometr dalej mężczyzna stał przed innym sklepem spożywczym. 21-latek został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim nie tylko maskę, ale także 20-centymetrowy nóż i skradzione pieniądze” – czytamy w komunikacie.

Grozi mu 12 lat 

Zatrzymany był dobrze znany policji, ponieważ ma bogatą kartotekę. Odpowiadał już za kradzież, oszustwo i znieważenie funkcjonariusza publicznego. 21-latek został tymczasowo aresztowany.

Grozi mu do 12 lat więzienia.

fot. KMP Gliwice, Pixabay

źródło: KMP Gliwice