Grzegorz Płaczek: Niedzielski szuka sposobu, aby uciec od odpowiedzialności karnej

fot. tarnogorski

Znany społecznik Grzegorz Płaczek domaga się rozliczenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w związku z dziesiątkami tysięcy nadmiarowych zgonów w czasie pandemii koronawirusa oraz zarzutem niegospodarności przy zakupie szczepionek przeciwko COVID-19. Płaczek twierdzi, że minister zdrowia poszukuje sposobów uniknięcia odpowiedzialności za katastrofalną politykę prowadzoną w okresie pandemii.

„Wczoraj był symboliczny dzień – w woj. śląskim zaszczepiło się zero osób przeciw COVID-19. (…) Tymczasem pan minister Adam Niedzielski szuka sposobu, aby uciec od odpowiedzialności karnej i staje do jesiennych wyborów do Sejmu (w Pile). Chce zostać posłem i z pewnością marzy o… immunitecie” – napisał Grzegorz Płaczek na swoim profilu Twitter.

„Ma świadomość, że jest twarzą setek tysięcy nadmiarowych zgonów w ostatnich latach, stoi za zakupem setek milionów szczepionek oraz narażeniem skarbu państwa na miliardowe straty” – twierdzi Płaczek. 

Magazyny pękają w szwach od szczepionek 

Dalej działacz związany z Konfederacją wylicza, że w punktach szczepień wciąż zalega 55 mln dawek. Dodatkowo twierdzi, że niebawem do Polski dotrą kolejne dawki preparatu. Na koniec dodaje, że w normalnym i uczciwym państwie, minister Niedzielski powinien być już dawno przesłuchany przez prokuraturę. 

źródło: Media Społecznościowe