„Jeden z największych szkodników rządu PiS wreszcie odchodzi”

fot. Krystian Maj/KPRM

Konfederacja opublikowała swoje stanowisko w sprawie dymisji ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. W oświadczeniu wydanym na oficjalnym koncie w mediach społecznościowych, przedstawiono zdecydowane stanowisko wobec działań ministra oraz wskazano na konieczność dalszych kroków prawnych.

„Minister Niedzielski podał się do dymisji! Jeden z największych szkodników rządu PiS wreszcie odchodzi. Po bezprawnym lockdownie, zamykaniu ochrony zdrowia, ponad 200 tysiącach nadmiarowych zgonów, wymuszaniu nielegalnej segregacji sanitarnej i wielu aferach, dopiero złamanie tajemnicy lekarskiej doprowadziło do utraty stanowiska” – czytamy na profilu partii. 

„Przypomnijmy, że jego haniebne i bezprawne działania z ostatnich dwóch lat były popierane przez pseudo-opozycję z KO, Lewicy, PSL i Polski2050 oraz przez większość mediów, a oburzeni poczuli się dopiero teraz. To wiele mówi o „elitach” polityczno-medialnych III RP. Kolekcja antyludzkich działań ministra Niedzielskiego jest bowiem porażająca… Dlatego dymisja to za mało! Za działania na szkodę Polaków Adam Niedzielski musi stanąć przed sądem. Jako Konfederacja złożyliśmy zawiadomienia do prokuratury i prędzej czy później do tego doprowadzimy!” – czytamy dalej. 

Głosów w podobnym tonie jest więcej. Posłanka Anna Maria-Siarkowska domaga się nawet dymisji premiera Morawieckiego.

„Minister Adam Niedzielski zdymisjonowany. Bardzo dobra decyzja. Niestety, o jakieś dwa lata za późno. To człowiek, który odpowiada za błędną politykę covidową, za dezorganizację systemu ochrony zdrowia, zamknięte przychodnie i szpitale, nadmiarowe zgony. Za zamknięte przedsiębiorstwa, szkoły i przedszkola, za zamknięte kościoły i place zabaw. Za zastraszanie ludzi i szczucie na osoby niezaszczepione. Za zamówienie milionów nikomu niepotrzebnych szczepionek, za których utylizację musieli zapłacić Polacy. To wszystko nie wydarzyłoby się jednak bez zgody i politycznego wsparcia Premiera Mateusza Morawieckiego” – napisała posłanka, która jeszcze nie tak dawno reprezentowała PiS.

„Morawiecki musi odejść!” – dodała na koniec.

źródło: Media społecznościowe