Miasteczko Śląskie zostaje w ZTM. Burmistrz wycofał wypowiedzenie umowy

Miasteczko Śląskie zostaje w ZTM. Burmistrz złożył wycofanie wypowiedzenia. „Z tego względu, że również konsekwencje miałyby ponieść pozostałe gminy” – tłumaczył burmistrz Michał Skrzydło podczas sesji Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

Regulamin dworca w Tarnowskich Górach na chwilę obecną nie zostanie zmieniony. Punkt został ściągnięty z obrad, które odbyły się w środę 20 grudnia.

W Tarnowskich Górach wybuchł spór o dworzec autobusowy. Wszystko zaczęło się, gdy burmistrz Miasteczka Śląskiego postanowił zrezygnować z usług ZTM, na rzecz firmy GTV BUS. Do tej pory GTV BUS bez problemu korzystał z dworca, ale po decyzji burmistrza Michała Skrzydło sytuacja się zmieniła. ZTM planował firmie GTV BUS blokować dostęp do publicznej infrastruktury. Od nowego roku około 700 uczniów z okolicznych miejscowości mogłoby nie dojechać autobusem do tarnogórskich szkół.

W środę podczas sesji  Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii miał zostać zmieniony regulamin korzystania z dworca autobusowego w Tarnowskich Górach. W związku z tym włodarze kilku gmin wysłali list zaadresowany do prezydentów, burmistrzów i wójtów miejscowości zrzeszonych w GZM. W liście samorządowcy wyrazili obawy, że zmiany mogą wykluczyć komunikacyjnie gminy położone między Częstochową a Tarnowskimi Górami. Autorzy listu podkreślili, że zmiana regulaminu może uniemożliwić prywatnym przewoźnikom, takim jak GTV BUS, korzystanie z dworca. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ