Sensacyjne doniesienia. Kołodziejczak na listach KO

fot. Platforma Obywatelska/screen twitter

AgroUnia wystartuje z jednej listy z Koalicją Obywatelską. Takie informacje przekazał Donald Tusk podczas posiedzeniu Rady Krajowej PO. Czy polska wieś zagłosuje na KO? Kilka tygodni temu Kołodziejczak krytykował Tuska. 

„To jest stan wyższej konieczności. Zrobimy wszystko, by odbić wieś PiS-owi. Nie tylko wieś” – napisał Kołodziejczak na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Kilka tygodni temu krytykował Tuska 

„Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za Platformy Obywatelskiej, że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, bo zrobił z nas kraj koczowniczy, że ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii czy Irlandii to brawo, niech chce powrotu tego samego” – mówił w Radiu Zet lider Agrounii.

„Dzisiaj mentalnie i Platforma i PiS są w 2015 roku. Te rozwiązania problemów tylko i wyłącznie przez dopłaty, bez strategicznych rozwiązań, tylko i wyłącznie siedzenie w tym samym pokazuje, że teraz Platforma z PiS mogą podać sobie rękę i dalej realizować te swoje programy, bo nie mają dzisiaj pomysłu na strategiczne rozwiązanie kolejnych problemów, które w Polsce narastają. Ja nie widzę, żeby dzisiaj Donald Tusk miał pomysł jak rozwiązać problem służby zdrowia” – dodał Michał Kołodziejczak.

Ta wypowiedź ma nieco ponad miesiąc.

Panie Michale, nie jest Panu zwyczajnie wstyd? Tak po ludzku? Czy to nie jest zaprzeczeniem WSZYSTKIEGO, o czym Pan mówił w ostatnich latach? Proszę się nie obrazić, ale jeśli idzie Pan z Platformą, to znaczy, że… potrafił Pan przez lata okłamywać Polaków. A ludzie przy Panu stali, walcząc o polskie wsie. Niesamowite…” – skomentował sensacyjny transfer Grzegorz Płaczek, jeden z liderów Konfederacji. 

źródło: Radio ZET, Twitter/X