Niedzielski: Jeżeli spełni się najgorszy scenariusz, będziemy przywracać różne rozwiązania

Minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Polsat News oznajmił, że jest brany pod uwagę czarny scenariusz związany z koronawirusem i przywrócenie „rozwiązań znanych z wcześniejszych okresów”.

Szef resortu zdrowia był gościem w programie Gość Wydarzeń w telewizji Polsat. Niedzielski zapowiedział, że według analiz na jesień nie pojawi się aż tyle zachorowań, co w roku ubiegłym.

– W tej chwili scenariusz najtrudniejszy zakłada, że obecna fala nie zaczyna maleć, a później we wrześniu mamy do czynienia z przyśpieszeniem covidowym. W tym scenariuszu będziemy przywracali różne rozwiązania, z którymi mieliśmy do czynienia we wcześniejszych okresach – powiedział Niedzielski.

Niezależny ekspert odniósł się do słów ministra odpowiedzialnego za zdrowie Polaków. Wspomniał o nadmiarowych zgonach.

„Większość tych rozwiązań miała skutek odwrotny od zamierzonego. Jesteśmy w czołówce światowej nadmiarowych zgonów głównie dlatego, że ograniczono dostęp i jakość opieki medycznej poprzez masowe testy, izolacje, kwarantanny, procedury. Chcecie do tego wracać?” – napisał w mediach społecznościowych dr Piotr Witczak, biolog medyczny, autor 15 publikacji naukowych w dziedzinie biologii/immunologii komórkowej.

Jak działały rządowe wytyczne pisaliśmy wiele razy

Czytaj także: „Przez pozytywny test odmówiono mi wizyty domowej. Trafiłem do szpitala z zapaleniem płuc”

 

źródło: Twitter, polsatnews.pl
Oprac. Redakcja