Ciężko chory pacjent samowolnie opuścił szpital w Tarnowskich Górach

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Szczęśliwym finałem zakończyły się poszukiwania 62-letniego pacjenta Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty”. Senior z problemami zdrowotnymi samowolnie opuścił placówkę. 

W poniedziałek kilka minut po godzinie 17.00 dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał zgłoszenie o zaginięciu pacjenta, który po przebytym udarze przebywał na terenie GCM „Repty”.

– W pewnym momencie wyszedł z budynku i nie wiadomo, gdzie się udał. Sytuacja była poważna, ponieważ 62-letni mieszkaniec Gliwic nie był w stanie samodzielnie funkcjonować. Spowodowane to było różnego rodzaju schorzeniami, z którymi się zmagał – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Rozpoczęły się poszukiwania 

Policjanci sprawdzili teren przy placówce, przejrzeli nagrania z kamer monitoringu oraz porozmawiali z potencjalnymi świadkami. Następnie poszukiwania zostały rozszerzone na cały powiat tarnogórski. W międzyczasie policjanci z Gliwic sprawdzili miejsce zameldowania zaginionego

Po około dwóch godzinach udało się znaleźć mężczyznę. Patrol policji zauważył go przy ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Było to o godzinie 19:00. Senior trafił już pod opiekę lekarzy.

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

źródło: KPP Tarnowskie Góry