Ponad kilogram narkotyków w mieszkaniu 33-latka z Tarnowskich Gór

fot. KPP Tarnowskie Góry

Kryminalni z Tarnowskich Gór zatrzymali 33-letniego tarnogórzanina, który w swoim mieszkaniu na terenie Piekar Śląskich posiadał ponad kilogram zabronionych substancji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci od dłuższego czasu podejrzewali, że młody mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków. Podejrzany prawdopodobnie przeczuwał, że jest „na celowniku”, dlatego niedawno postanowił przeprowadzić się do Piekar Śląskich.

– To jednak nie zmyliło policjantów i mając niemalże całkowitą pewność, że mężczyzna ma ze sobą zabronione substancje, poinformowali prokuratora, który wydał nakaz przeszukania – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

W piątek, 16 czerwca funkcjonariusze weszli do wytypowanego mieszkania, w którym przebywał podejrzany 33-letni tarnogórzanin.

– Przeszukanie szybko potwierdziło przypuszczenia kryminalnych, bo znaleźli oni spore ilości podejrzanych substancji. W komendzie badania potwierdziły, że są to narkotyki. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli blisko 5 tys. złotych – dodaje rzecznik prasowy.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

fot. KPP Tarnowskie Góry
fot. KPP Tarnowskie Góry

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry