Pyrzowice. 10-latek i jego babcia nie polecieli na wymarzone wakacje do Tunezji

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Przez niedopatrzenie 10-letni chłopiec i jego babcia nie polecieli na wakacje do Tunezji. Paszport dziecka utracił ważność. Funkcjonariusze straży granicznej nie zezwolili na wyjazd z Polski młodemu chłopakowi.

Jeśli planujecie zagraniczne wakacje, warto sprawdzić ważność swoich dokumentów. Przez niedopatrzenie babcia wraz z wnuczkiem nie mogła wsiąść na pokład samolotu. Paszport 10-latka stracił ważność w grudniu 2022 roku. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 lipca na lotnisku w Pyrzowicach (pow. tarnogórski).

„Około godziny 16:10 do kontroli granicznej, na kierunku wyjazdowym z RP do Enfidha (Tunezja) zgłosił się 10-letni mieszkaniec Lublina wraz ze swoją babcią. W wyniku podjętych czynności kontrolnych mundurowi stwierdzili, że jego paszport utracił ważność w grudniu 2022 roku. Dokument został anulowany, a następnie zwrócony posiadaczowi” – informuje śląska straż graniczna.

Dalsza podróż była niemożliwa, ponieważ 10-latek nie posiadał innego dokumentu, który uprawniałby go do przekroczenia granicy.

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

źródło: Śląska Straż Graniczna