Reprezentant Polski nie żyje. Miał 32 lata. Pogrzeb odbędzie się w Bytomiu

fot. UM Bytom

Tragiczne wiadomości przekazała Polonia Bytom. Nie żyje Paweł Lis, który wielokrotnie reprezentował Polskę w piłce wodnej. Miał zaledwie 32 lata. 

 – Z ogromnym smutkiem i nieutulonym żalem zawiadamiamy, że 4 sierpnia zmarł Paweł Lis – poinformował w mediach społecznościowych klub piłki wodnej WTZ Polonia Bytom.

Paweł Lis był utalentowanym bramkarzem piłki wodnej. Przez większość sportowej kariery był związany z bytomskim klubem. W barwach Polonii Bytom sięgnął m.in. po tytuł mistrza Polski, wicemistrzostwo Polski, a także Puchar Polski. To jednak nie wszystko, ponieważ 32-latek sięgał po medale w kategoriach juniorskich i młodzieżowcu. Reprezentował również Polskę na mistrzostwach Europy. W latach 2013-2019 reprezentował niemiecką drużynę SC Wedding Berlin.

„Tytan pracy” 

„Słowa nie są w stanie wyrazić rozpaczy po nagłym odejściu Pawła, który pozostanie w naszych sercach zapamiętany jako tytan pracy, fenomenalny bramkarz Polski, jeden z najlepszych w Europie” – napisali koledzy z bytomskiej drużyny.

Nabożeństwo pogrzebowe zostanie odprawione w środę 9 sierpnia o godz. 11:00 w Kaplicy Cmentarnej Mater Dolorosa położonej w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 71. Dalsza część uroczystości pogrzebowych odbędzie się na cmentarzu położonym w Bytomiu przy ul. Kraszewskiego.

źródło: WTS Polonia Bytom/Facebook