Samozbiór truskawek. Limit zbieraczy na czwartek został wyczerpany

W niedzielę odbył się samozbiór truskawek w gminie Zbrosławice. Zainteresowanie było ogromne i niemal wszystkie dojrzałe owoce zostały zebrane już pierwszego dnia. Rolnik poinformował, że kolejny samozbiór odbędzie się w czwartek, nastąpiły jednak pewne zmiany. 

Okazało się, że zainteresowanie na czwartek również jest duże. Właściciel plantacji truskawek Manfred Skrzypczyk skontaktował się z nami i przekazał ważną informację.

„Limit zbieraczy na czwartek został wyczerpany” – powiedział nam w środę. Dodatkowo poinformował, że cena za kilogram zostaje obniżona o złotówkę.

Truskawki są roślinami ciepłolubnymi, co oznacza, że wymagają ciepłego klimatu do prawidłowego wzrostu i owocowania. W ostatnich dniach pogoda płata nam figle i temperatury są dość niskie jak na meteorologiczne lato.  To z kolei ogranicza dojrzewanie truskawek, a rolnik chciałby, aby każdy wracał do domu zadowolony.

Kontakt do rolnika 

Zasada zbrosławickich samozbiorów jest prosta. Każdy przychodzi, je tyle ile chce, a to co uzbiera, płaci 8 zł za kilogram. W razie pytań można dzwonić bezpośrednio do rolnika: 605-313-099. Podajemy również adres: ul. Wiejskiej 53, Księży Las w gminie Zbrosławice.

fot. FIT DRONE

 

 

źródło: tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek