Śląskie: Przejęto narkotyki warte milion złotych i karabiny maszynowe

fot. Śląska Policja

Śląska policja przejęła ponad 10 kilogramów różnych narkotyków oraz 11 litrów płynnej amfetaminy. Zabezpieczono również 9 jednostek broni, w tym karabiny maszynowe. Do zatrzymań doszło na terenie Będzina, Katowic i powiatu tarnogórskiego.

W ostatnich dniach kryminalni z będzińskiej komendy wyruszyli pod pewien adres, na podstawie uzyskanej informacji. Tam zauważyli parę 39-latków, którzy odpowiadali opisom poszukiwanych przez nich osób. Zostały one zatrzymane.

Następnie policjanci przeszukali posesję w Będzinie oraz dwa mieszkania w Katowicach. Na miejscu przez wiele godzin śledczy współpracowali z technikami kryminalistyki oraz przewodnikami psów z komendy w Częstochowie oraz w Tarnowskich Górach.

– Działania te przyniosły efekty w postaci odnalezienia ponad 10 kilogramów narkotyków – amfetaminy, marihuany, kokainy, ecstasy oraz 11 litrów płynnej amfetaminy. Ponadto mundurowi znaleźli 9 jednostek broni, w tym karabiny maszynowe, a także ponad 1100 sztuk ostrej amunicji różnego kalibru – informuje śląska policja.

fot. Śląska Policja

Akcja na lotnisku w Pyrzowicach 

Śledczy ustalili, że istnieje możliwość związania sprawy z jeszcze jednym mężczyzną. Po kilku dniach, przy współpracy ze strażnikami granicznymi, kryminalni stawili się na lotnisku w Pyrzowicach (pow. tarnogórski), gdzie zatrzymali 50-letniego mieszkańca Katowic, który właśnie wrócił z zagranicznej wycieczki.

fot. Śląska Policja

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zajęli mienie podejrzanych, w tym samochody, gotówkę oraz złoto o wartości przekraczającej pół miliona złotych.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Będzinie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja