Tarnowskie Góry. Właściciele restauracji odwołują spotkanie z Rafałem Piechem

fot. Rafał Piech | Facebook

Właściciele znanej tarnogórskiej restauracji zmienili zdanie i nie wyrazili zgody na organizację spotkania z prezydentem Siemianowic Śląskich. Takie informacje otrzymaliśmy od liderki regionalnej ruchu Polska Jest Jedna.

„Z przyczyn od nas niezależnych, spotkanie w Tarnowskich Górach z przewodniczącym Rafałem Piechem 6 lipca nie odbędzie się, za co przepraszamy” – czytamy na profilu PJJ.

Nie jest jasne, dlaczego restauratorzy zdecydowali się na odwołanie organizacji spotkania z Rafałem Piechem. Możliwe, że nasz artykuł, który został opublikowany kilka godzin wcześniej, w jakimś stopniu wpłynął na decyzję.

Spotkanie miało odbyć się w czwartek, 6 lipca w popularnej tarnogórskiej restauracji o nazwie Stara Stajnia u Wojtachy. Początkowo było ono zapowiedziane jako otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Jednak restauratorzy, którzy pierwotnie mieli zgodzić się na organizację tego wydarzenia, zmienili zdanie kilka godzin po publikacji artykułu.

AKTUALIZACJA

W czwartek na profilu restauracji pojawiło się oficjalne stanowisko ws. odwołania spotkania.

„Pragniemy wyjaśnić, iż od początku zostaliśmy wprowadzeni w błąd ponieważ osoba rezerwująca miejsca w naszej restauracji określiła profil tego spotkania jako „spotkanie kobiet”… Chwilę później w internecie pojawiły się zaproszenia na ten event ale już jako stricte spotkanie z przedstawicielem jednej z partii politycznych!!! Nie mogliśmy przejść obojętnie w obliczu takiego rozwoju sytuacji dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu tego spotkania” – czytamy w komunikacie.

Właściciele podkreślili, że nie mieszkają się w politykę.

 

Przygotowania do wyborów 

Lider ruchu „Polska Jest Jedna” i jednocześnie prezydent Siemianowic Śląskich, podróżuje po kraju, spotykając się z Polakami. Jest znany z wyrażania sprzeciwu wobec segregacji sanitarnej wprowadzonej w czasie koronawirusa. Jego sprzeciw wobec szaleńczej polityki covidowej doprowadził do powstania ruchu „Polska Jest Jedna”, który stale rozwija swoje struktury i planuje udział w zbliżających się wyborach do Sejmu.

źródło: Media społecznościowe