Jest nagranie z „pobicia” Borysa Budki

fot. screen Twitter

W piątkowe popołudnie Galeria Katowicka stała się miejscem kontrowersyjnego incydentu z udziałem posła Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Czy faktycznie został on napadnięty i pobity, jak twierdzą niektóre media?

Z dostępnych informacji wynika, że zdarzenie miało miejsce, gdy poseł wysiadł z samochodu na podziemnym parkingu centrum handlowego. Według relacji, 49-letni mężczyzna miał zaatakować Budkę, wytrącając mu telefon z ręki, obrażając słownie i naruszając jego nietykalność osobistą.

Jednak według Zbigniewa Ziobro, który wypowiadał się w Polsat News, nagrania z monitoringu wskazują pewne rozbieżności w relacji posła.

– Pan Borys Budka zawiadomił, że został napadnięty, użyto wobec niego przemocy. Potępiamy przemoc. Ale opisał to wydarzenie w taki oto sposób, że człowiek, który miał się dopuścić tego czynu, czekał na niego przy schodach, a następnie podbiegł i zaatakował – mówił w Polsat News Zbigniew Ziobro.

– Tymczasem mamy już nagrania z monitoringu, które wskazują, że pan Borys Budka mijał się z prawdą, że przebieg tych wydarzeń był odmienny od tego, jak on je relacjonował i na to wskazują nagrania wideo – podkreśla szef resortu sprawiedliwości.

W sieci krąży nagranie

 

 

źródło: Dorzeczy.pl, tarnogorski.info