Zabrze. Pedofil zabierał 13-latkę do hotelu i wykorzystywał seksualnie!

fot. Policja

Policjanci z Zabrza wraz z podkarpacką policją doprowadzili do zatrzymania 52-letniego mężczyzny, który podczas przesłuchania przyznał się do wykorzystania seksualnego 13-latki. Zabierał ją do hotele i tam miało dochodzić do obcowania seksualnego. Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności nauczyciela. 

Jak ustalili zabrzańscy policjanci 52-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, od lutego do marca 2021 roku trzy razy spotkał się z 13-letnią mieszkanką Zabrza. Mężczyzna dziewczynkę poznał na jednym z popularnych portali internetowych.

 

Czujny nauczyciel 

– Do spotkań dochodziło w hotelu na terenie Zabrza. Sytuacja wyszła na jaw dzięki czujności szkolnego pedagoga, który zauważył niepokojące zachowanie dziewczynki – informuje policja.

Policjanci rozpoczęli działania. Zebrane materiały dowodowe pozwoliły zatrzymać pedofila. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13-latki.

Sprawa jest rozwojowa 

Teraz grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty.

 

źródło: Śląska Policja