Zaginięcie 14-letniej Wiktorii. To nie pierwszy przypadek ucieczki pacjenta z ośrodka

fot. Śląska Policja

14-letnia Wiktoria, podopieczna Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Kamieńcu, blisko Tarnowskich Gór, zaginęła w poniedziałkowy wieczór. Policja opublikowała nowe zdjęcia. Wiktoria wyszła w poniedziałek na spacer razem z innymi podopiecznymi i opiekunem. Kiedy oddzieliła się od reszty grupy, opiekun zabrał pozostałych wychowanków z powrotem do ośrodka i udał się szukać Wiktorii, lecz dziewczyny już tam nie było. Akcja poszukiwawcza jest w toku.


AKTUALIZACJA GODZ. 14:40

„Odwołujemy poszukiwania za 14-letnią Wiktorią. Dziewczynka została odnaleziona przez policjantów z wydziału ds. poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Katowicach na terenie Katowic. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – poinformowała śląska policja.


„W poszukiwania zaangażowane zostały znaczne siły i środki policyjne, w tym psy służbowe, quady oraz drony. W akcji biorą udział także inne służby i grupy poszukiwawcze. Przeglądamy monitoringi, prowadzimy ustalenia i współpracujemy z innymi służbami aktywnie poszukując nastolatki” – informuje śląska policja.

Ekipy ratownicze koncentrują swoje działania na terenie wokół Kamieńca, gdzie mieszka zaginiona dziewczyna. W działania biorą udział policjanci z Tarnowskich Gór i jednostek ościennych. Nastolatka może poruszać się komunikacją publiczną.

„Prosimy wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na dziewczynkę odpowiadającą wizerunkowi zaginionej” – apeluje policja.

Ubiór w chwili zaginięcia

  • czarne buty

  • czarne spodnie dresowe

  • czarna kurtka

  • jasne rękawiczki

Rysopis: wzrost 150 cm, krępa budowa ciała.

Cecha charakterystyczna: koślawy chód.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do odnalezienia dziewczyny, są proszone o niezwłoczne kontaktowanie się z numerem alarmowym 112.

To nie pierwsza ucieczka

Tylko w październiku 2021 roku z ośrodka uciekło siedem osób. W tym samym czasie zwróciliśmy się do tarnogórskiej policji o statystyki dotyczące interwencji w Ośrodku Leczenia Rehabilitacyjnego (OLR). Okazało się, że liczba interwencji policji w 2021 roku wzrosła o ponad 100%. Co więcej, opiekunowie prawni zostali poproszeni o podpisanie oświadczeń, które błędnie sugerowały, że szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 są obowiązkowe. Dodatkowo, doniesienia mówią o przypadkach znęcania się nad podopiecznymi w ośrodku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ
Placówka podlega pod Śląski Urząd Marszałkowski. Niedawno PiS stracił władzę w regionie. Krótki po zmianie władzy doszło do zmiany prezesa w ośrodku. Więcej na ten temat TUTAJ
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

 

 

źródło: tarnogorski.info, Śląska Policja