Częstochowa. Chciała odebrać sobie życie, skacząc z wiaduktu. Uratowali ją policjanci

fot. Policja Częstochowa

Nastolatka chciała skoczyć z wiaduktu w Częstochowie. Liczyła się każda sekunda. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy w ostatniej chwili prawdopodobnie uratowali życie 14-letniej dziewczynie. 

Do zdarzenia doszło w środę 24 sierpnia po południu. „Dyżurny częstochowskiej komendy został poinformowany o możliwej próbie samobójczej 14-latki, która znajdowała się po zewnętrznej stronie wiaduktu na Północy. Młodszy aspirant Zbigniew Świda nawiązał z dziewczynką rozmowę i tym samym odwrócił jej uwagę, w tym czasie starszy posterunkowy Adrian Staniec podbiegł do 14-latki i w bezpieczny sposób ściągnął ją z wiaduktu. Dziewczynka trafiła pod opiekę specjalistów” – relacjonuje częstochowska policja.

fot. Policja Częstochowa

Kolejny raz częstochowscy stróże prawa zdążyli na czas i zapobiegli możliwe tragedii

„Zawsze tego typu zgłoszenia traktujemy z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze jest zawsze zdrowie i życie ludzkie. Bardzo często osoby planujące popełnić samobójstwo, wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie” – mówią policjanci.

Pamiętaj, nie jesteś sam z problemami

Zawsze możesz zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą ci przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego.

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym dla dorosłych: 800 702 222.

  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.

  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212.

  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 120 002.

  • W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

źródło: Policja Częstochowa
Oprac. Redakcja