Dziś pogrzeb 18-letniej Wiktorii. Została zamordowana w Radzionkowie

Zdjęcie ilustracyjne fot. Facebook. Pixabay

Dziś rodzina i najbliżsi żegnają 18-letnią Wiktorię, która stała się ofiarą bestialskiego morderstwa w Radzionkowie. Uroczysta msza żałobna odbędzie się o godzinie dwunastej w kościele św. Jacka w Bytomiu. Następnie ciało młodej bytomianki zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym „Jeruzalem” przy ul. Staffa w Bytomiu.

Przypomnijmy, że tydzień temu osiemnastoletnia Wiktoria udała się na dyskotekę do Katowic. Po zakończonej imprezie młody mężczyzna zaprosił dziewczynę do swojego pokoju w hotelu. Niestety, to tam doszło do tragicznego morderstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek planował ten przerażający czyn już wcześniej.

fot. Dawid Mzyk

W poniedziałek tarnogórska policja poinformowała, że zatrzymany usłyszał „zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie (art. 148 § 2 kk)”. Wygląda na to, że sprawca chciał po prostu kogoś zabić i przypadkowo wybrał swoją ofiarę. Prokurator Rejonowy Anna Szymocha-Żak poinformowała media, że podejrzany udusił młodą dziewczynę, gdy ta zasnęła.

fot. KPP Tarnowskie Góry

źródło: Media społecznościowe, KPP Tarnowskie Góry