Zanieczyszczona rzeka w Gliwicach. Policja wkroczyła na posesję. Znaleziono zbiorniki

Zdjęcie ilustracyjne, Śląska Policja

W Gliwicach mieszkańcy zauważyli w rzece białą substancję oraz wyczuwali zapach rozpuszczalnika. Natychmiast powiadomiono służby ratunkowe, które podjęły działania w celu zlokalizowania źródła tego zanieczyszczenia.

Incydent miał miejsce w miniony wtorek, po godzinie 14:00, kiedy spacerowicz skontaktował się telefonicznie z dyżurnym gliwickiej straży miejskiej. Mężczyzna zgłosił dziwny zapach oraz matowo-popielaty kolor wody w rzece Kłodnica, w okolicy ulicy Królewskiej Tamy w Gliwicach.

Policjanci wkroczyli na posesję 

„Po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego nietypowego koloru i zapachu wody w rzece rozpoczęto intensywne czynności śledcze. Na miejsce, oprócz policji i straży pożarnej, przybyli przedstawiciele prokuratury, służb państwowych i samorządowych. Policjanci wkroczyli na jedną z gliwickich posesji połączoną z kanalizacją burzową, z której prawdopodobnie wpływała do rzeki substancja o nieznanym jeszcze pochodzeniu” – informuje gliwicka policja.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili w magazynie kilkadziesiąt 1000-litrowych zbiorników typu mauser z nieznaną substancją. W wyniku działań zatrzymano 57-letniego mężczyznę.

fot. KMP Gliwice

Sprawę wyjaśniają śledczy pod nadzorem prokuratora.

 

źródło: KMP Gliwice