Piech w Polsat News: To co się stało, przez ostatnich 30 lat, to jest zdrada stanu

fot. screen Polsat News

Prezydent Siemianowic Śląskich i lider ruchu Polska Jest Jedna pierwszy raz wystąpił w mediach głównego podczas tegorocznych wyborów. We wtorek wieczorem miał kilka minut w programie Bogdana Rymanowskiego „Gość Wydarzeń”.

Samorządowiec mówił o górnictwie. Przypomniał, że Niemcy likwidują farmę wiatrową i budują kopalnię węgla brunatnego.

– Okazuje się, że Polska ma 80 proc. wszystkich złóż Unii Europejskiej, a my niszczymy nasze górnictwo, gdzie 80 proc. energii elektrycznej w Polsce, pochodzi z przetwarzania węgla. Mamy 19 elektrowni węglowych. Więc to co się stało, przez ostatnich 30 lat, to jest zdrada stanu. Wszystkie rządy od 89 roku, łącznie z tym, niszczyli polskie górnictwo. To jest przerażające – mówił Rafał Piech, przewodniczący PJJ.

Na koniec redaktor Rymanowski zapytał

„Wyobraźmy sobie, że jakimś cudem dostajecie się do Sejmu. Wtedy Platforma, albo PiS chcą stworzyć rząd z poparciem. Kogo pan popiera? Kaczyńskiego czy Tuska?” – zapytał Bogdan Rymanowski.

„Ja zawsze odpowiadam tak. Koalicja z każdym, kto będzie wspierał polskiego przedsiębiorcę, kto będzie wspierał polskiego rolnika, kto wróci do górnictwa, tak jak to robi cały świat. Kto wróci do rolnictwa, będzie wspierał polskiego rolnika. Postawi na geotermię i będzie chronił życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Będzie bronił gotówki i przede wszystkim w Polsce będzie stawiał na polskie rodziny, nie na rodziny zagraniczne, bo obywatel w Polsce jest najważniejszych” – oznajmił na koniec.

 

źródło: Polsat News
Oprac. Łukasz Dudek