Koniec obostrzeń i stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Jest projekt

Pixabay

Temat najpopularniejszego wirusa powoli dobiega końca. Już niebawem znikną ostatnie „amulety” pandemiczne. Od 1 lipca w Polsce ma przestać obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego. Taka niespodzianka na wakacje nie powinna nikogo dziwić, ponieważ już na horyzoncie widać zbliżające się wybory. 

Przed wyborami mają zostać zniesione wszystkie rozwiązania koronawirusowe. Aktualnie nadal trzeba zakładać maseczki między innymi w szpitalach. Projekt rozporządzenia zakłada, że od 1 lipca w Polsce zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem, co oznacza wygaśnięcie mocy rozporządzenia ministra zdrowia z 12 maja 2022 roku wprowadzającego ten stan.

„Prezent” na majówkę?

W niedzielę (30 kwietnia) zniesiono obowiązek zasłaniania nosa i ust w aptekach. Czy był to taki malutki prezent na majówkę od rządu? Aktualnie maseczki są obowiązkowe w przychodniach i w szpitalach. To się jednak zmieni przed wyborami.

Przypomnijmy, co się działo w maju 2021 roku

Zdejmiemy maseczki, założymy rękawiczki. Rząd zaostrza politykę ochrony dłoni. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które dotyczy obowiązku noszenia rękawiczek jednorazowych w pewnych sytuacjach. Od 8 maja do przynajmniej 5 czerwca rękawiczki trzeba nosić w pewnych sytuacjach. Będzie można również użyć zamiennika, jakim jest płyn do dezynfekcji rąk.

Zdejmiemy maseczki, założymy rękawiczki. Rząd zaostrza politykę ochrony dłoni

 

źródło: Media, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek